Jakie rybki wybrać do pierwszego akwarium?
Akwarystyka

Jakie rybki wybrać do pierwszego akwarium?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rybki to świetne zwierzątka domowe. Jednak początki z akwarystyką mogą całkiem spory wyzwanie. Dlatego do pierwszego akwarium warto wybrać rybki, o które z łatwością zadbasz oraz które nie będą agresywne. Podpowiadamy, jakie wybrać.

Rybki akwariowe to doskonały pomysł na zwierzątko domowe. Jednak, aby odpowiednio o nie zadbać, konieczne jest posiadanie konkretnej wiedzy na temat ich hodowli. Dlatego też na początek warto wybrać takie gatunki, które nie sprawią problemu nawet początkującemu akwaryście. Jakie to będą?

Gatunki rybek do pierwszego akwarium

Gupik

Gupik lub inaczej Pawie Oczko to świetna rybka na początek przygody z akwarystyką. Nie jest to gatunek bardzo wymagający, ponieważ rybki te są wyjątkowo spokojne, łagodne i towarzyskie. Dużym plusem tego gatunku jest także prostota rozmnażania. Aby gupiki były zadowolone w Twoim akwarium, będą potrzebowały czystej, lekko zasadowej wody, o temperaturze 22-24ºC, mocnego oświetlenia i roślin oraz ozdób zapewniających schronienie. Wszystkie te niezbędne akcesoria znajdziesz na stronie Aquael.pl.

Mieczyk Hellera

Inną rybką, która sprawdzi się w pierwszym akwarium, jest Mieczyk Hellera. Jest to gatunek zgodny i towarzyski wobec pozostałych współmieszkańców zbiornika. Wyjątkowo dobrze dogaduje się na przykład z Gupikami. Jednak dla największego komfortu i bezpieczeństwa w jednym akwarium mogą przebywać maksymalnie 3-4 samce Mieczyka. 

Księżniczka Burundi 

Prawdziwie królewska rybka, czyli Księżniczka Burundi to również dobry wybór na początek, jednak warto pamiętać, że ten gatunek najlepiej będzie czuł się w akwarium jednogatunkowym. Jest to spowodowane tym, że potrafią być one dość agresywne do wszystkich rybek, które naruszą ich teren. Dlatego też, jeżeli chcesz hodować je w akwarium z innymi gatunkami, to inne rybki muszą zamieszkać w akwarium jako pierwsze, aby w momencie wpuszczania Księżniczek, być wystarczająco duże.

Molinezja

Molinezja nazywana także Black Molly to piękna rybka o intensywnym czarnym ubarwieniu, którą również możesz hodować w pierwszym akwarium. Najlepiej trzymać ją w stadzie z lekką przewagą samic. Pamiętaj także, że aby czuła się ona komfortowo, to akwarium powinno mieć co najmniej 60 litrów.

Neon Innesa

Dość popularna rybka wśród początkujących akwarystów. Jak sama nazwa wskazuje, cechuje się ona intensywną barwą, a najlepiej będzie prezentować się w zacienionych akwariach. Gatunek ten najlepiej się czuje w dużych stadach, ale bez problemu toleruje większość małych gatunków ryb. Zadbaj również o to, aby akwarium miało co najmniej 50 litrów oraz było wyposażone w dobry filtr.

Brzanka Wysmukła

Świetną rybką do pierwszego akwarium jest także Brzanka Wysmukła. Dobrze czuje się w większej grupie, dlatego zadbaj, aby stado było nie mniejsze niż 6-8 osobników. Jest to jednak dość płochliwy gatunek, dlatego warto zadbać o kryjówki w postaci roślinek, które zapewnią im komfort w zbiorniku. Przy tych rybkach akwarium powinno mieć co najmniej 50 litrów oraz być szczelnie zamknięte.

Gurami Dwuplamisty

Piękna niebieska rybka w plamki, czyli Gurami Dwuplamisty, to także gatunek do pierwszego akwarium. Wymaga on nieco większego zbiornika o pojemności minimum 100 l. Pamiętaj także, że są to ryby towarzyskie, jednak zaleca się, aby trzymać w zbiorniku jednego samca razem z kilkoma samicami.

Zdjęcie główne: MART PRODUCTION/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym pamiętać wychodząc z psem na spacer?
O czym pamiętać wychodząc z psem na spacer?
Spacer z psem? Pamiętaj o smyczy, czystości i bezpieczeństwie. Oto kilka wskazówek dla właścicieli psów.
Czy warto kupować interaktywne zabawki dla psa?
Czy warto kupować interaktywne zabawki dla psa?
Interaktywne zabawki dla psów to rodzaj zabawek, które zostały zaprojektowane w celu dostarczenia psu dłuższych i bardziej interesujących wrażeń z zabawy. Są to produkty, które oferują szereg różnorodnych możliwości zabawy, a zarazem pozwalają na stymulowanie psich zmysłów, poznawania nowych umiejętności oraz wspierają rozwój fizyczny i mentalny zwierzaka. Warto zastanowić się, czy warto inwestować w interaktywne zabawki dla psa i jakie korzyści z tego wynikają.
Pies na wakacjach – czym karmić pupila w podróży?
Pies na wakacjach – czym karmić pupila w podróży?
Oto kilka cennych wskazówek.
Ostatnie wpisy