Pies na wakacjach – czym karmić pupila w podróży?
Porady

Pies na wakacjach – czym karmić pupila w podróży?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pies to pełnoprawny członek rodziny – Twój pupil z pewnością towarzyszy Ci nie tylko podczas zwyczajnej codzienności, ale i na wakacjach. Przed pierwszym wspólnym wyjazdem opiekunowie czworonogów na ogół mają wątpliwości związane z żywieniem zwierzaków w czasie urlopu. Układając wakacyjny jadłospis psa, weź pod uwagę styl podróżowania oraz warunki w miejscu docelowym. Oto kilka cennych wskazówek.

Czy zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych jest konieczna?

Większość właścicieli psów spotkała się ze stwierdzeniem, że na urlopie zwierzę najwygodniej będzie karmić suchym pożywieniem, nawet jeśli na co dzień dostaje karmę mokrą, gotowaną lub BARF. Tymczasem zmiana nawyków żywieniowych nie zawsze wychodzi psu na zdrowie. Szczególnie gdy przeprowadzana jest nagle.

Jeżeli całe wakacje spędzicie w jednym miejscu i wiesz, że w Twoim pokoju hotelowym czy wynajętym na ten czas mieszkaniu jest lodówka z zamrażarką, żywieniowa rewolucja nie ma sensu. Puszki z mokrą karmą możesz przewieźć samochodem, a surowe mięso kupić już na miejscu. Jeśli Twój pupil jada karmę gotowaną, pomyśl o zamówieniu cateringu od https://psibufet.pl/ do miejsca docelowego – wygoda to tylko jedna z zalet tego rozwiązania. Jeśli zamówisz karmę na adres hotelu, będziesz mieć pewność co do jej świeżości. Istnieje bowiem ryzyko, że mokra lub gotowana karma w czasie przejazdu zepsuje się pod wpływem wysokich temperatur.

Czym karmić psa w czasie podróży samochodowej?

Zanim traficie do wybranego hotelu czy pensjonatu, czeka Was podróż samochodem albo pociągiem. Jak i czy w ogóle należy karmić psa w trasie? Wszystko zależy od tego, ile będzie trwał dojazd. Jeśli podróż wyniesie 2-6 godzin, nie karm psa w jej trakcie, a ostatni posiłek podaj mu na kilka godzin przed wyjazdem. Podobnie możesz postąpić w przypadku podróży całodniowej – w miarę możliwości zadbaj o porządny spacer oraz pierwszy posiłek przed wyjazdem, a resztę przydziału karmy podaj zwierzęciu wieczorem, już po zakwaterowaniu.

Dostęp do świeżej wody

Możliwość picia wody w trasie jest dużo ważniejsza niż karmienie. W samochodzie trudno tak, jak w domu, zorganizować psu stały dostęp do miski z wodą. Dlatego istotne jest pojenie zwierzęcia w czasie postojów. Najlepiej zatrzymywać się co 2-3 godziny i za każdym razem oferować psu wodę. Jeśli podróżujecie latem, upewniaj się, że pupil ma komfortowe warunki i w razie potrzeby podawaj mu wodę częściej. W wynajętym pokoju lub apartamencie od razu po przybyciu wybierz ustronne miejsce, w którym na czas urlopu ustawisz miskę z wodą.

Choroba lokomocyjna oraz inne dolegliwości zdrowotne u psa

Zanim wybierzesz się z psem w pierwszą podróż samochodem, zorientuj się, czy nie ma choroby lokomocyjnej. W tym celu zabierz go na kilka krótszych wycieczek, na przykład do lasu za miastem. Jeśli zaobserwujesz objawy choroby, karmienie przed podróżą może być złym pomysłem. Skonsultuj się z weterynarzem w sprawie dobrania ewentualnych leków. Plan żywienia na wyjeździe ustal ze specjalistą również w przypadku, gdy Twój pupil ma problemy zdrowotne o przewlekłym charakterze. Pamiętaj, że psi catering można dostosować do zdrowia i kondycji Twojego pupila tak, by jego posiłki były odpowiednio zbilansowane i odżywcze.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik dla właścicieli: Jak dopasować legowisko do indywidualnych potrzeb owczarka niemieckiego
Poradnik dla właścicieli: Jak dopasować legowisko do indywidualnych potrzeb owczarka niemieckiego
W tym poradniku omówimy najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze legowiska dla tego wspaniałego psa.
Czy warto kupować interaktywne zabawki dla psa?
Czy warto kupować interaktywne zabawki dla psa?
Interaktywne zabawki dla psów to rodzaj zabawek, które zostały zaprojektowane w celu dostarczenia psu dłuższych i bardziej interesujących wrażeń z zabawy. Są to produkty, które oferują szereg różnorodnych możliwości zabawy, a zarazem pozwalają na stymulowanie psich zmysłów, poznawania nowych umiejętności oraz wspierają rozwój fizyczny i mentalny zwierzaka. Warto zastanowić się, czy warto inwestować w interaktywne zabawki dla psa i jakie korzyści z tego wynikają.
Jak dbać o psa podczas upałów?
Jak dbać o psa podczas upałów?

Masz psa, który bardzo męczy się w trakcie wysokich temperatur? Sprawdź, jak najlepiej zadbać o niego podczas upałów!

Ostatnie wpisy